Według greckiego ministra turystyki, Vassilisa Kikiliasa kolejna kampania turystyczna Grecji, skoncentrowana na zrównoważonym rozwoju, w pierwszej fazie skupi się wokół Krety.

Podczas  przemowy w OPEN TV przebywający z oficjalną wizytą na Krecie Kikilias odniósł się do ambitnego celu, jaki postawiła sobie Grecja – wydłużenie sezonu turystycznego do dwunastu miesięcy w roku.

„Kreta ma wszystko, czego potrzebuje, aby stać się całorocznym kierunkiem turystycznym”, powiedział, ogłaszając, że kolejna kampania promocyjna ministerstwa skupi się na zrównoważonej turystyce i będzie promować grecką wyspę jako cel podróży.

Podkreślając popularność Krety, minister odniósł się także do znakomitych osiągnięć turystycznych Iraklionu, gdzie liczba przyjazdów turystów przekroczyła w czerwcu pół miliona. Odnotowano wzrost przylotów z Niemiec o 14,16%, z Wielkiej Brytanii o 14,17%, a z Austrii o 26% w porównaniu z danymi z czerwca 2019 roku.

Według najnowszych danych na Kretę przybywa codziennie 16 tysięcy podróżnych, a w weekendy liczba ta wzrasta do 27 tysięcy. „Wszyscy rozumiemy, co te liczby oznaczają dla greckiej gospodarki”, zapowiedział Kikilias, zwracając uwagę na potrzebę bilansowania strat związanych z rosyjskim rynkiem turystycznym.

Podczas wywiadu grecki minister odniósł się również do komparatywnej przewagi alternatywnych miejsc docelowych w Grecji, opowiadając o wysiłkach, jakie zostały podjęte, by pokazać światu jak najwięcej niedocenionych, mniej znanych destynacji w kraju.

Na koniec Kikilias zapowiedział, że od soboty 16 lipca coroczny program „Turystyka dla wszystkich”, który dofinansowuje wakacje dla Greków o niższych dochodach, będzie przyjmował nowe zgłoszenia.

opr. Natalia Zientek