Bogactwo kreteńskich produktów: miody, oliwa, przetwory sezonowe, słodycze, wypieki oraz upajający szczęściem zapach mięty, lawendy i bazylii. Ręcznie tkane serwety, obrusy i makatki. Wiklinowe kosze, torby, torebki i drobne ozdoby. Oryginalna, ręcznie wyrabiana biżuteria o nietuzinkowych wzorach, pierścionki, kolczyki, bransolety i wisiorki o wielu ciekawych kształtach, kolorach i strukturze. Wełniane przytulaki robione na drutach lub szydełku.

Wyjątkowa kolekcja sukienek wzorowanych na modzie z czasów minojskich, z naturalnych tkanin, o niepowtarzalnych wzorach.

Wszystko to i wiele więcej możecie zobaczyć, dotknąć, przymierzyć, powąchać, posmakować i zakupić w centrum Heraklionu, na Placu Wolności- Πλατεία Ελευθερίας podczas dni kobiet.

65 cudownych, niezwykle inspirujących, wyjątkowo utalentowanych i przedsiębiorczych kobiet z Krety, zaprasza na wspólne świętowanie.

Organizatorem, przy współpracy z urzędem miasta, jest Stowarzyszenie Kobiet na Krecie, które na ten tydzień przygotowało wiele atrakcji i imprez towarzyszących.
Stoiska z produktami otwarte są codziennie od godziny 11, wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny a impreza potrwa do niedzieli, 7 sierpnia.

Sylwia Wasielak