australia

Tysiące Greków, podobnie jak wcześniej Hiszpanów, Irlandczyków emigruje zarobkowo w poszukiwaniu lepszej przyszłości, z dala od podatków, cięcia płac i bezrobocia.

W ciągu ostatnich 15 dni, około 1000 Greków przybyło do Australii na podstawie wizy turystycznej i intensywnie próbują w różny sposób znaleźć pracę, aby pozostać tylko w tym kraju. Wszyscy opuścili Grecje w okresie wielkiej niestabilności politycznej, w poprzednim miesiącu. Wiele z nich podróżowało w panice, bez najmniejszego przygotowania i trafia do schronisk, a mieszkańcy traktują ich, jako nielegalnych imigrantów.

Sekretarz społeczności greckiej w Melbourne, pan K. Marek ostrzega potencjalnych imigrantów, że wyjazd do Australii nie jest taki łatwy. „Ci, którzy migrują do Australii uważają, że od razu znajdą pracę.  Mylą się. Znalezienie pracy jest procesem długotrwałym i wymaga dużo wyszukiwania.”

Jednak, według publikacji, sytuacja będzie jeszcze trudniejsza, gdyż rząd Australii polecił ambasadzie w Atenach, by drastycznie zmniejszyła wizy dla obywateli greckich, zwłaszcza dla tych, którzy nie mogą uzasadnić powodu ich podróży.

Jak znaleźć pracę w  Australii

Tymczasem na stronie internetowej Organizacji ds. Migracji „AUSFIS” kraju pisze, że „Imigracja do Australii jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Australia to piękny kraj o dużym potencjalnym wzroście, jest atrakcją dla emigrantów ze wszystkich części świata w celu podjęcia pracy, tym samym wzmacniając  gospodarkę australijską.”

Dzisiaj 108.000 nowych miejsc pracy zostało stworzone dla ludzi, którzy mówią w języku angielskim. „Tylko co musisz zrobić, to zapewnić warunki przyznawania wizy do Australii i … rozpocząć nowe życie.”

Poprzez stronę  AUSFIS  jest możliwość wypełnia formularza z wypełnieniem danych i tym samym zapisania się do programu, który będzie na bieżąco informował o otwartych miejscach pracy w sektorze, w których jesteś zainteresowany w Australii.

Jednak nie dla wszystkich ucieczka jest łatwa, wielu Greków trafia do schronisk, a mieszkańcy traktują ich, jako nielegalnych imigrantów.