Photo source: Visit Greece / Y. Skoulas

Wyspa Dodekanezu- Kos została wyróżniona jako wyspa przyjazna rowerzystom (”bike- friendly”), w ten sposób czyniąc ją destynacją wspierającą oraz wprowadzającą zajęcia rowerowe do oferty turystycznej.

Rowerzyści mają możliwości odwiedzić grecką wyspę i skorzystać z wielu tras rowerowych (wszelkiego poziomu oraz rodzaju- m.in. drogi szutrowe, trasy mieszane i górskie) zatrzymując się w jednym z ośmiu hotelów wyróżnionych jako ”Przyjaznych Rowerzystom” (”Bike Friendly”).

6,500 rowerów jest dostępnych do wypożyczenia, 15 km tras rowerowych- co wpływa na to, że Kos jest nazywana ”Wyspą Rowerów”.

Ceremonia Certyfikacji odbyła się w zeszłym tygodniu podczas której obecne były władze miasta oraz przedstawiciele organizacji zajmujących się turystyką lokalną.

Burmistrz wyspy Theodosis Nikitaras odniósł się do długiej historii wyspy połączonej właśnie z tytułem, który ona otzymała. Następnie skupił się na promowaniu wyboru roweru jako środku transportu.

Certyfikat został wręczony przez Vicky Karantzavelou, która jest dyrektorem naczelnym NatTour we współpracy z Greckim Towarzystwem Ochrony Przyrody (EEPF).

Poniżej podane hotele otrzymały certyfikat ”Bike Friendly”: Diamond Deluxe Hotel Kos, Kos Hotel Junior Suites, Mitsis Ramira Beach Hotel, Mitsis Summer Palace Beach Hotel, Mitsis Norida Beach Hotel, Mitsis Family Village Beach Hotel, Mitsis Blue Domes Resort&Spa and Neptune Hotels-Resort, Convention Center&Spa.

Opr. Paolina Sokulska