Grecja pobiła w środę wszelkie możliwe rekordy pod względem codziennych zakażeń koronawirusem, zgonów w ciągu 24 godzin i liczby zaintubowanych pacjentów Covid-19. Krajowa Organizacja Zdrowia Publicznego (EODY) odnotowała w środę, 28 października 1.547 nowych przypadków w kraju z których 78 jest powiązanych ze znanymi ogniskami, a 52 wykryto w wyniku przeprowadzonych testów w punktach wejścia do Grecji.

Obecnie na oddziałach intensywnej terapii w całej Grecji przebywa 102 zaintubowanych pacjentów. Ich średni wiek wynosi 65 lat. 34 (31,5%) to kobiety, reszta to mężczyźni. 93,5% intubowanych pacjentów ma chorobę podstawową lub jest w wieku minimum 70 lat. 280 pacjentów zostało wypisanych z OIT.

Z powodu COVID-19 dziesięciu pacjentów zmarło, co daje łączną liczbę zgonów 603 z których 228 (37,8%) stanowią kobiety. Średni wiek pacjentów, którzy zmarli, wynosił 79.

Od jutra wchodzą w życie zmiany na mapie bezpieczeństwa zdrowotnego i ochrony przed chorobą Covid-19, które zostały ogłoszone wczoraj, podczas informacji o przebiegu pandemii w kraju.

Więcej informacji na temat poziomu alarmu obowiązującego w każdym obszarze i odpowiednich środków można znaleźć pod linkiem: https://covid19.gov.gr/covid-map

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ