Grecki profesor Massachusetts Institute of Technology, wygrał prestiżową nagrodę Rolfa Nevanlinny 2018 roku w dziedzinie matematyki! Wyraził swoją radość z możliwości uczestnictwa i dodaniu czegoś od siebie w grecką naukę.

Wiadomość została ogłoszona w środę na Międzynarodowej Konferencji Matematyków w Brazylii, gdzie Konstantinos Daskalakis, 37-letni profesor na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki oraz główny badacz w Laboratorium Informatyki i Sztucznej Inteligencji w MIT, został nagrodzony.

,,Cieszę się, że mogę wnieść wkład w grecką naukę. Grecja ma wiele talentów i mam nadzieję, że wkrótce zostaną stworzone warunki, aby nasi młodzi ludzie mogli tworzyć w Grecji bez zakłóceń „– powiedział ateńsko-macedońskiej agencji prasowej.

,,Nevanlinna jest jedną z tych nagród, o których dowiadujesz się, gdy jesteś młody, wtedy patrzysz na zwycięzców z podziwem i zazdrością ale wiesz, że szanse na wygraną są nikłe. Kiedy dowiedziałem się, że moja praca została rozpoznana z tak ogromnym wyróżnieniem, poczułem wielki zaszczyt i radość „– dodał.

Daskalakis został uhonorowany przez Międzynarodową Unię Matematyczną (IMU) za ,,przekształcenie naszego zrozumienia złożoności obliczeniowej podstawowych problemów na rynkach, aukcjach i innych strukturach ekonomicznych” – powiedział MIT.

Opr. Aneta Brzuska