laur innowacyjnosci

Konkurs Naczelnej Organizacji Technicznej im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne

Celem trzeciej już edycji Konkursu NOT im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne „Laur Innowacyjności 2013″ jest promocja innowacyjnych produktów, technologii i usług, a także innych rozwiązań mających innowacyjny charakter.

W Konkursie mogą uczestniczyć polskie i zarejestrowane w Polsce podmioty oraz osoby fizyczne z Polski i z krajów, w których działają polonijne stowarzyszenia naukowo -techniczne, a także mogą uczestniczyć podmioty zagraniczne , których innowacyjnymi produktami może być zainteresowana polska gospodarka.

U podstaw idei zorganizowania tego Konkursu legło przekonanie, że kluczem do rozwoju polskiej gospodarki jest rozwój innowacyjności w naszym kraju, promowanie produktów innowacyjnych i ich twórców oraz pomoc w przyspieszeniu aplikacji innowacyjnych rozwiązań, tak potrzebnych naszemu krajowi.

Poprzednie edycje tego Konkursu spotkały się z wielkim zainteresowaniem podmiotów, które mogą poszczycić się innowacyjnymi produktami bądź technologiami, a także ze strony administracji państwowej, środowisk polonijnych na całym świecie oraz mediów. Kapitułę Konkursu stanowią wybitne osobistości z Polski i z zagranicy reprezentujące różne dziedziny techniki i gospodarki.

III edycja tego Konkursu już się rozpoczęła, a jej finał jest przewidziany 26 listopada 2013r. na uroczystej Gali z atrakcyjnym programem artystycznym, którą poprzedzi ważna i ciekawa Konferencja „Innowacje warunkiem rozwoju gospodarczego Polski”. Organizatorzy uzyskali Patronaty Rządowe bądź Współpracę kilku ministerstw, Patronat Parlamentarny Sejmowej Komisji Innowacyjności i Nowych Technologii, jak również prestiżowe Patronaty Międzynarodowe i Patronaty Instytucjonalne wybranych instytucji państwowych i samorządowych wspierających rozwój innowacyjności w naszym kraju, a także Patronaty Medialne Polskiego Radia, Polskiej Agencji Prasowej, TVP i wielu innych mediów publicznych. W ramach tegorocznej edycji Konkursu odbyła się 27 czerwca br. specjalna sesja pt. „Polskie innowacje dla świata, światowe innowacje dla Polski”, będąca częścią programową Światowego Zjazdu Inżynierów Polskich, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Szczegółowe informacje na temat Konkursu znajdują się na stronie internetowej www.zutnot.com.pl

Zachęcamy do czynnego lub biernego udziału w tym ważnym i prestiżowym Konkursie!