katherina

W poniedziałek, 14 października 2013r.  o godzinie 21:00 w Fundacji Michalisa Kakojanisa, Pireos 206 (Tavros)  odbędzie się koncert polskiej wokalistki Katherina.

Katherina wykona utwory czołowych greckich kompozytorów, takich jak: Mikis Theodorakis, Stavros Kouyioumtsis, Manos Chatzidakis, Manos Loizos, Stavros Ksarchakos, Apostolos Kaldaras, ale w nieco odmiennych „polskich” aranżacjach.

Koncert, zorganizowany pod patronatem Ambasady RP w Atenach, jest efektem współpracy polskich i greckich artystów.
.
icon-coinCena biletu 12 euro

Bilety można zakupić na stronie internetowej Fundacji www.mcf.gr  i w kasie Fundacji (Piraeus 206, Tavros) tel. : 210 341 8579 (w dni powszednie pon-pt 11:00 do 14:00) oraz w sieci sklepach PUBLIC: Syntagma, Pireus, Glyfada, Ag. Dimitrios Metro Mall, Athens Mall Marousi

Wokalistce towarzyszą greccy i polscy muzycy:
Konstantinos Anagnostou – śpiew (duety)
Antoni Brożek – fortepian
Marek Nosal – gitara
Manolis Karantinis – buzuki
Thanos Gkiouletzis – skrzypce
Takis Vasiliou – perkusja
Odysseas Konstantinopoulos – bass, aranżacja

katherina1Katherina, wokalistka [sopran], absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu solowego mgr Haliny Skubis, stypendystka fundacji „Sobieski” w Warszawie. Umiejętności wokalne doskonaliła pod kierunkiem dr Ewy Mentel. Wyróżniona w 1998 roku w konkursie wokalnym im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach. W latach 1995-2000 była chórzystką, a następnie solistką Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, z którym wystąpiła ponad 300 razy, koncertując w Polsce i za granicą, m. in. w Chinach, Hiszpanii, Austrii, Niemczech, Czechach i Słowacji. W roku 2008 rozpoczęła współpracę z greckim kompozytorem i aranżerem, Odysseasem Konstantinopoulosem. Owocem współpracy jest solowa płyta Katheriny pt. „Athina”, która ukazała się na polskim rynku 14.02.2012r., a jej grecka, koncertowa premiera odbyła się 1 lipca 2011r. w Nestorio, a także udział w nagraniach na płycie O. Konstantinopoulosa „The dreams of little Se”, która w kwietniu tego roku ukazała się w Grecji. Na specjalne podkreślenie zasługuje fakt, że utwory z płyty „Athina” zdobyły uznanie największego greckiego kompozytora – Mikisa Theodorakisa oraz czołowych greckich wokalistów, takich jak: Melina Tanagri czy Jorgos Dalaras. Utwór pilotażowy krążka „Athina”, zatytułowany „Tipota den paei chameno”, miał premierę na antenie programu III Greckiego Radia (22 września 2008r.), w audycji zapowiadającej pierwsze koncertowe wykonanie utworów greckich kompozytorów w Warszawie, które odbyło się jesienią 2008 roku.
Katherina koncertuje w Polsce oraz w Grecji. W Elladzie zaśpiewała dotąd w: Nestorio, Litochoro, Atenach, na Krecie w miejscowości Chania oraz – w czerwcu tego roku – w górskiej Korischades niedaleko Karpenisi. Utwory z jej płyty prezentowane są również w greckich rozgłośniach radiowych. Jednym z ostatnich występów Katheriny w ojczyźnie był udział w XVI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu. Działalność Katheriny w Polsce nie ogranicza się wyłącznie do koncertów, od 2007 roku artystka prowadzi również – z sukcesami – działalność pedagogiczną.