Zdjęcie: Gmina Ateny

Od 16 lutego przez 12 dni gmina Ateny rozpoczyna obchody karnawału z dziesiątkami bezpłatnych wydarzeń, koncertów i happeningów, które będą trwać do 27 lutego.

Burmistrz Aten, Kostas Bakoyannis, zaprasza mieszkańców miasta i gości do przyłączenia się do zabawy karnawałowej (Apokries).

Gmina zorganizowała 67 wydarzeń w 55 różnych miejscach w stolicy Grecji, począwszy od Tsiknopempti do 27 lutego, Kathara Deftera z tradycyjnym puszczaniem latawców na wzgórzu Filopappou przy akompaniamencie tradycyjnej greckiej muzyki.

Zdjęcie: Gmina Ateny

Tsiknopempti – ostatni dzień jedzenia mięsa przed Wielkim Postem – odbędzie się w tym roku 16 lutego na Targu Mięsnym Varvakeios wraz z koncertem muzyki greckiej.

Greckie tradycje karnawałowe ożywają w popularnych dzielnicach Aten, takich jak Kypseli, Plaka, Monastiraki i Thissio oraz wzdłuż Aeropagitou u podnóża Akropolu. Przygotowano wiele koncertów, balów przebierańców, parad, występów, poszukiwań skarbów, tańców, imprez edukacyjnych, orkiestr marszowych, warsztatów tworzenia masek.

Nie przegap obchodów Wielkiego Karnawału Dzieci w Zappeio Park 19 lutego od 11:00 do 14:00 wraz z żonglerami, tancerzami, magikami i szczudłami, które tworzą nastrój.

„W tym roku spotkajmy się w dzielnicach, na ulicach i placach miasta, abyśmy mogli wspólnie cieszyć się Athens Apokries” – powiedział Bakoyannis.

Zdjęcie: Gmina Ateny

25 lutego w ateńskim Technopolis będzie miejsce na imprezę, podczas której dzieci wezmą udział w ekscytujących zajęciach, takich jak poszukiwanie skarbów, malowanie twarzy i parada z bąbelkami. A w niedzielę karnawałową (26 lutego) DJ-e zapewnią rozrywkę dużą ilością muzyki disco na Kypseli Open Market.

Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach tutaj.