kakao_filizanka

Wprawdzie to geny decydują o tym, jak szybko będziemy się starzeć, ale i ten proces możemy dziś spowolnić. Alternatywa dla drogich kosmetyków i interwencji chirurgicznych okazują się naturalne składniki zawarte w zdrowej żywności.

Według opublikowanego właśnie raportu niemieckich naukowców, szklanka kakao wypijana codziennie utrzymuje elastyczność naczyń krwionośnych. To z kolei powoduje, że odżywcze elementy zawarte w pożywieniu mogą łatwiej docierać do naszej skóry oraz narządów wewnętrznych.  Dzieje sie tak za sprawa flawonoidów, których bardzo bogatym źródłem jest ziarno kakaowe. Badanie przeprowadzone na sondażowej grupie kobiet wykazało, że już po trzech miesiącach picia gorzkiego kakao bogatego w flawonoidy, u kobiet tych zaobserwowano wyraźne polepszenie kondycji skóry i zwiększenie jej odporności na szkodliwe działanie promieni słonecznych UV.

 

Niemieccy naukowcy zalecają tez spożywanie dużej ilości ryb i soi. Ryby, zwłaszcza tuńczyk, łosoś, makrela, jak wiadomo zawierają  drogocenne kwasy tłuszczowe omega-3. Natomiast soja dzięki dużej zawartości  izoflawonów powoduje odbudowę kolagenu, co  z kolei wpływa na  spłycenie już powstałych zmarszczek i na opóźnienie oznak starzenia sie skóry. Zachowanie urody i młodego wyglądu nie musi być wiec uzależnione od grubości naszego portfela.  Wystarczy wprowadzić do naszego trybu życia dobre nawyki oraz wybierać zdrowe produkty żywnościowe. I po raz kolejny okazuje się, że najmądrzejsza jest natura.

Opracowała: Beata K.V