Według sondaży przeprowadzonych przez PayPal i Ipsos około 25% wszystkich zakupów internetowych w Grecji odbywa się za pośrednictwem urządzeń mobilnych, takich jak telefony czy tablety.

Tymczasem krajami plasującymi się na najwyższych pozycjach poprzez zakupy online są klienci z Chin i Indii, odpowiednio 53% i 48%, natomiast amerykańscy konsumenci zajmują trzecie miejsce na poziomie 45%. Wszystkie te zakupy są dokonywane za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Badanie wykazało, że najpopularniejszymi przedmiotami sprzedaży online kupowanymi za granicą jest odzież i obuwie (68%), artykuły elektroniczne (53%) i gry (53%).

Greccy konsumenci online zazwyczaj kupują odzież, obuwie i akcesoria (69%), artykuły elektroniczne, komputery/tablety/telefony komórkowe i urządzenia peryferyjne (64%) oraz gry i artykuły hobbystyczne (51%). Jest to w dużej mierze zgodne z ogólnoświatowymi trendami, w których odzież, obuwie i akcesoria odpowiadają aż za 68% sprzedaży, artykuły elektroniczne za 53% oraz gry za 53%.

Głównymi rynkami zagranicznymi, na których Grecy dokonują sprzedaży internetowej, są: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy i Francja, sprzedające głównie produkty turystyczne, rozmaite usługi, odzież, serwisy internetowe i części samochodowe.

Opr. Paulina Hędrzak