kob zadowolenie

Jeśli jesteś ciągle niezadowolony, częściej jesteś smutny niż wesoły ten artykuł jest dla ciebie. Czy zdarzyło ci się kiedyś, że wyszedłeś z domu w całkiem dobrym nastroju albo pomyślałeś, że dzisiaj będzie lżejszy dzień bo wszystkie trudniejsze sprawy są już załatwione a pomimo tego wróciłeś zdołowany?

Tak dzieje się dosyć często a osoby, które mają skłonność do szybkiego popadania w zniechęcenie nie mają łatwego życia. Jednak warto zastanowić się, dlaczego tak się dzieje? Dlaczego wróciłeś smutny skoro wszystko powinno było pójść dobrze? Osobom, które mają niską samoocenę nie potrzeba wiele aby się zdołować. Wystarczy kilka drobiazgów podczas niezbyt długiego wyjścia do miasta. Takimi drobiazgami mogą być: nieuprzejma obsługa w sklepie, spotkanie kogoś nielubianego a także pośpiech w wyniku, którego nie udaje nam się zrobić wszystkiego zgodnie z planem. Łatwo dołują się także te osoby, które mają skłonność do porównywania się z innymi.

Przykładowo singielka po trzydziestce wychodzi na spacer. Przed wyjściem stwierdza, że ładnie wygląda, jest piękna pogoda i spacer na pewno będzie udany. Jednak po drodze spotyka dużo bardziej atrakcyjną koleżankę, która świetnie wygląda. Później spotyka dawno nie widzianą koleżankę idącą z wózkiem i dzieckiem. Jest to niespodzianka bo była przekonana, że owa koleżanka podobnie jak ona dalej jest sama. Tutaj już jej samoocena zaczyna spadać, bo myśli sobie: wszyscy już kogoś mają, założyli rodziny tylko ja zostałam sama. Późnij mija kolejnych znajomych, którzy jadą nowym dobrym samochodem i znów porównuje swój dużo skromniejszy stan posiadania. Jest to zdecydowanie błędne myślenie i jak widać nie trzeba wiele aby niepotrzebnie zepsuć sobie nastrój.

Warto zauważyć, że negatywne samopoczucie opisywana singielka wywołała w sobie sama…a mogła podejść do tego zupełnie inaczej. Pamiętajmy więc, że to nasze myśli tworzą nasz nastrój dlatego zawsze warto starać się patrzeć optymistycznie na świat. Gdy to nie pomaga najlepiej starać się nie myśleć za dużo i znaleźć sobie jakieś absorbujące zajęcie.

www.magnoli.pl