ipolak

Bezpłatna aplikacja iPolak to niezbędnik w podróży. Ułatwi dotarcie lub kontakt z polskimi placówkami dyplomatycznymi za granicą, wskaże na mapie drogę do najbliższej z nich.

W aplikacji można znaleźć także aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ, porady jak zadbać o własne bezpieczeństwo, jak dopełnić procedur wizowych lub co należy zrobić w trudnych sytuacjach podczas wyjazdów.

Dzięki iPolakowi uzyskamy porady dla kierowców, informacje dotyczące ubezpieczeń przydatnych w czasie podróży, dane demograficzno-geograficzne o krajach świata, czy informacje walutowe.

iPolak jest mobilną wersją książkowego poradnika „Polak za granicą”, wydawanego przez MSZ od 1996 roku, a później udostępnianego w wersji internetowej. Teraz informacje przydatne w każdej podróży są dostępne także w wersji na smartfony i tablety firmy Apple. Aplikację przygotowało i aktualizuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP. Można ją pobać w AppStore.

W aplikacji znajdziesz:
arrowopisy krajów świata
arrowdane teleadresowe polskich placówek za granicą wraz z mechanizmem wyznaczania trasy na mapie do wybranej placówki
arrowzestaw niezbędnych informacji potrzebnych w podróży, dotyczących m.in. wiz, bezpieczeństwa
arrowostrzeżenia MSZ o niebezpieczeństwach na świecie

Aplikacja jest przeznaczona dla urządzeń iPhone, iPod i iPad, wymaga co najmniej systemu iOS 3.0. Do prawidłowego działania aplikacji wymagany jest dostęp do Internetu oraz aktywny moduł GPS.

Aplikacja jest udostępniana bezpłatnie.

Źródło : MSZ