Grecja powraca dynamicznie na ”mapę” międzynarodowych wydarzeń sportowych i turystyki sportowej z mistrzostwami Beach Volley Features, które odbędą się na wyspie Ios od 29 czerwca do 2 lipca 2022.

Jeden z najlepszych turniejów odbędzie się na plaży Mylopota z udziałem sportowców oraz reprezentacji narodowych z Europy, Ameryki, Azji, Afryki i Australii oraz z aktywnym udziałem greckich drużyn. To wielkie wydarzenie sportowe organizowane jest przez firmę Luxurios przy wsparciu Regionu Morza Egejskiego Południowego oraz sponsoringu podmiotów i organizacji.

Należy dodać, że w roku 2019 właśnie na wyspie Ios zostały zorganizowane po raz pierwszy Mistrzostwa Świata Beach Volley. Plaża Mylopotas gościła wtedy 64 drużyn z 25 krajów i turniej został nagrodzony podczas Sport Marketing Awards jako najlepsze wydarzenie lata.

”Ustanowienie mistrzostw świata na małej, ale charyzmatycznej wyspie, jaką jest Ios, przyciąga turystów z całego świata, którzy mają szczególne zainteresowania , przynosi Grecji korzyści w zakresie turystyki, przyczynia się do przedłużenia sezonu oraz stanowi dziedzictwo dla sportu oraz młodego pokolenia.” oświadczył burmistrz wyspy.

Opr. Paolina Sokulska