Polonorama

Instrukcje dla pasażerów lotów krajowych na wyspy, obowiązujące od piątku 14 maja

Instrukcje dla pasażerów lotów krajowych na wyspy, obowiązujące od piątku 14 maja 2021r.

Według Urządu Lotnictwa Cywilnego (CAA) pasażerowie muszą spełnić jeden z następujących warunków:

  • odbyć co najmniej czternaście dni po szczepieniu na koronawirusa COVID-19 i przedstawić zaświadczenie o szczepieniu, które zostało wystawione przez stronę internetową www.gov.gr W przypadku cudzoziemców muszą także przedstawić zaświadczenie o szczepieniu w wybranym języku : angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim lub rosyjskim, wydane przez organ publiczny. Świadectwo szczepienia zawiera imię i nazwisko osoby, rodzaj podanej szczepionki oraz liczbę dawek
  • uzyskały negatywny wynik testu na koronawirusa COVID-19, test realizowany metoda PCR w ciągu ostatnich siedemdziesięciu dwóch godzin przed planowanym czasem podróży lub szybko test w ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin przed planowanym czasem podróży. W przypadku obcokrajowców certyfikat testu może zostać przedstawiony w wybranym języku: angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim lub rosyjskim.
  • w ciągu dwudziestu czterech godzin przed planowanym czasem podróży zdiagnozowano negatywny wynik autotestu i zostało to poświadczone odpowiednim zaświadczeniem przedstawionym w formie papierowej. Należy dokonać wydruku zaświadczenia dostępnego na stronie www.self-testing.gov.gr/ w języku greckim i angielskim.
  • okazać zaświadczenie o przebytej chorobie. Jest ono ważne przez okres od dwóch do dziewięciu miesięcy po chorobie.

Jeśli zostały spełnione warunki w kraju wylotu i są one ważne w momencie wejścia na pokład samolotu, to są one akceptowane podczas wyjazdu do Grecji.

Kontroli powyższych dokumentów dokonują pracownicy linii lotniczych podczas wejścia na pokład.

Pasażerowie i członkowie załogi są zobowiązani do przestrzegania innych środków zapobiegania koronawirusowi i zamieszczonych na stronie internetowej Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Należy pamiętać, że obowiązują one przed wejściem na pokład, w trakcie podróży i przy wysiadaniu pasażerów.

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ

Exit mobile version