Grecja rozpoczyna nową inicjatywę wspierania cyfrowych nomadów poprzez ułatwienie im warunków pracy, ogłosił minister turystyki Vassilis Kikilias na konferencji Next is Now w środę.

„Rozpoczynamy realizację inicjatywy we współpracy z sektorem prywatnym – najpierw z Wind – i wierzę, że zostanie ona rozszerzona. Firmy zapewnią lepsze pakiety połączeń internetowych – powiedział minister. Jednocześnie podkreślając, że Ministerstwo Turystyki ze swojej strony zobowiązuje się do współpracy z samorządem w celu ułatwienia pobytu cyfrowych nomadów we współpracy z firmami z branży noclegowej i gastronomicznej , aby ludzie mogli organizować swoje życie tam, gdzie mieszkają”.

„Rozpoczynamy projekt na poziomie pilotażowym z Ermoupoli [na Syros], Iraklio [Kreta] i Kalamata [Peloponez] i wkrótce zostanie on rozszerzony na całą Grecję” – powiedział.

„Wielu odwiedzających spędziło ostatnią zimę na naszych wyspach lub w innych miejscach, pracując zdalnie przy użyciu swoich komputerów i jest to globalny trend. Cyfrowi nomadzi wspierają głównie turystykę poza sezonem” – dodał Kikilias, zauważając, że trwają prace nad kolejnymi inicjatywami.