Dziś oczy całego świata skierowane są w stronę Grecji. W wielu krajach na świecie w dzisiejszym dniu oddaje się cześć i wyrazy szacunku oraz uznania dla Grecji i jej Bohaterów. W dwusetną rocznicę rewolucji 1821 w różnych krajach zawiśnie dziś piękna grecka flaga. Wiele budynków zabłyśnie dziś w białych i niebieskich barwach.

Wystawa plenerowa dziesięciu plakatów opowiadających w języku polskim historyczną ścieżkę walki o niepodległość Greków z okazji dwusetnej rocznicy jej wybuchu została zorganizowana także w Polsce. Wystawę można podziwiać na Skwerze ks. Jana Twardowskiego w Warszawie, od 25 marca do 15 kwietnia 2021 r.

fot. Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP

Plenerowa wystawa została zainaugurowana przez: Pawła Jabłońskiego – Podsekretarza Stanu do Spraw Zagranicznych RP, Daniela Milewskiego – Przewodniczącego Polsko-Greckiej Grupy Parlamentarnej, Patryka Panasiuka Prezesa Fundacji Hagia Marina, Michaela-Efstratiosa C. Daratzikisa – Ambasadora Grecji w Polsce oraz Jerzego Athanasiadisa – Przewodniczącego Polsko-Greckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

fot. Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP

Autorem ekspozycji jest Prof. Michał Hrisulidis z Wrocławia.

Wystawa jest organizowana przez Ambasadę Grecji w Warszawie oraz Polsko-Grecką Izbę Przemysłowo – Handlową przy życzliwym wsparciu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Podobna wystawa będzie również od jutra organizowana w Gdyni, Szczecinie i Wrocławiu.