HistoryLand, czyli wystawa przedstawiająca wydarzenia historyczne zbudowane z klocków LEGO, pojawi się w Poznaniu. Jej budowa trwała trzy lata i wykorzystano do niej półtora miliona klocków. Do tej pory można było oglądać ją w Krakowie.

HistoryLand to projekt trójki przyjaciół z Poznania – Marcina Tobolskiego, Krzysztofa Tobolskiego i Marcina Pietruchy. Jak mówią, połączyło ich zamiłowanie do historii, klocków LEGO i rodzinne miasto Poznań. Sam pomysł narodził się 10 lat temu – ale realizacja trwała kilka lat.

– Modele powstawały w garażach założycieli na poznańskim Szczepankowie, wykonywane skrupulatnie we współpracy z makieciarzami i pod czujnym okiem, zaproszonych do projektu, historyków. W sumie do budowy wszystkich modeli w skali 1:50 (dopasowując obiekty do wymiarów ludzika LEGO), użyto ponad milion klocków LEGO – informuje HistoryLand.

Wśród makiet będzie można zobaczyć m.in. osadę w Biskupinie, Stocznię Gdańską, Drzwi Gnieźnieńskie czy klasztor na Jasnej Górze. Nie zabraknie również makiet przedstawiających słynne bitwy – obronę Westerplatte, bitwę pod Monte Cassino, bitwę pod Grunwaldem.

Bilety w przedsprzedaży mają kosztować 30 złotych (normalny) i 20 złotych (ulgowy). W cenie 100 złotych natomiast będzie można kupić bilet rodzinny, który upoważnia do wejścia cztery osoby.

Miłośnicy klocków LEGO będą mogli oglądać wystawę od 22 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Źródło: https://wtk.pl/