Race for the Cure®, największe w Europie wydarzenie sportowe na rzecz zdrowia kobiet powraca w tym roku z kolejną edycją wyścigu i marszu przeciwko rakowi piersi. Dotychczas zebrano 181682 €, a udział wzięło 20732 osób i 1160 zespołów. Również Grecja dołączy do grona państw biorących udział w przedsięwzięciu. Już w niedzielę 1 października 2023 roku o godzinie 9:00 rozpocznie się Greece Race for the Cure® 2023. To właśnie zyski z rejestracji i darowizn trafiają do uczestniczących organizacji, szpitali lub grup wsparcia pacjentów, które są zaangażowane w pomoc pacjentom z rakiem piersi. Poniżej przedstawiamy harmonogram wydarzenia i najważniejsze informacje:
Miejsce: Ateny
Wyścigi: 5 km bieg – 9:30 Zappeion – Ateny
2 km spacer – 10:30 Zappeion – Ateny (do wydarzenia można dołączyć również zdalnie z każdego miejsca na świecie)
Rejestracja: W celu dołączenia do wydarzenia należy wejść na stronę główną https://greecerace.gr/en/ i zarejestrować swój udział w wybranym przez siebie wyścigu Race for the Cure, można to zrobić jako zespół lub indywidualnie. Dodatkowo przy rejestracji na 5 kilometrowy bieg uczestnik otrzyma kolekcjonerską koszulkę i znacznik z numerem uczestnika.

Organizatorzy zachęcają do dzielenia się informacją o wydarzeniu poprzez wstawianie treści na jego temat na media społecznościowe z użyciem hashtagu: #RFTC2023. Greece Race for the Cure to świetna okazja dla tych, którzy lubią biegać i chodzić, ale przede wszystkim dla tych chcących przyczynić się do walki z rakiem piersi dlatego zachęcamy do rejestracji, dobrej zabawy oraz pomagania.