Polonorama

Grecy za utworzeniem rządu jedności narodowej

eklogies

Silne wsparcie wykazują Grecy dla propozycji utworzenia rządu jedności narodowej, który został zaproponowany przez Georgiosa Papandreou do prowadzenia rządów w kraju przez najbliższe miesiące – wynika z sondaży opublikowany przez gazety sobotnie przez media.

Według sondażu przeprowadzonego na zamówienie dziennika „Ethnos” wynika, że za utworzeniem rządu jedności opowiada się odpowiednio: 45% i 41,7% pytanych, podczas gdy tylko 36% chce przedwczesnych wyborów. Natomiast, według sondażu gazety „Ethnos Kyriakis”, 45% uznało, że powinno być ogólne porozumienie w sprawie rządu jedności narodowej, natomiast 41, 7% opowiada się  za przeprowadzeniem natychmiastowych wyborów , a 10,3% za zakończeniem obecnej kadencji rządu. Więcej niż 5 na 10 (54,85) głosujących szacuje, że każdy nowy rząd nie będzie w stanie realizować innej polityki.

Ponadto, według badania przeprzeprowadzonego przez gazetę „Proto  Thema ” dla partii opozycyjnych, Nowa Demokracja zebrała  22,5% i PASOK 15%, następnie KKE 7,8 %, LAOS 5,7%, SYRIZA 5,3%.

partii opozycyjnych prowadzi
Exit mobile version