Jak podaje CNN Travel, Meteoryty, znajdujące się w środkowej Grecji, znalazły się na 21 miejscu najbardziej popularnych miejsc, które chcieliby odwiedzić turyści w roku 2021. „Klasztory Meteory są jednymi z wielu zapierających dech w piersiach greckich cudów. W 2021 roku Grecja będzie miała więcej powodów do świętowania niż większość – obchodzi swoje 200. urodziny jako niezależny, nowoczesny kraj” – mówi CNN Travel.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Meteoryty wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1988 roku.

Meteora znajduje się w pobliżu miasta Kalambaka w Tesalii w środkowej Grecji. Jest to formacja skalna, w której znajduje się wiele klasztorów prawosławnych, zbudowanych na szczycie przypominających wzgórze zaokrąglonych głazów, które dominują w okolicy. Greckie Meteory są bez wątpienia jedną z najbardziej malowniczych formacji skalnych na świecie. Ich grecka nazwa metéoros w wolnym tłumaczeniu oznacza “zawieszony w powietrzu” lub “środek nieba”. Meteory od zawsze fascynowały, chociaż popularność turystyczną zdobyły dopiero w 1981 roku, tuż po premierze filmu z Jamesem Bondem Tylko dla twoich oczu, w którym Meteory były jedną z kluczowych lokacji.

Rok 2021, jak zapowiada CNN Travel, będzie czasem aktywności turystycznej w tym obszarze. Trudno poddać takie zapowiedzi w wątpliwość, bowiem teren ten od lat cieszy się zainteresowaniem ze strony turystów.

CNN Travel.com