Greckie Stowarzyszenie Banków postanowiło wprowadzić szereg środków w celu ograniczenia kontaktów między klientami a personelem bankowym. Stowarzyszenie wzywa klientów do korzystania z bankowości elektronicznej i ich kart kredytowych lub debetowych w bankomatach.

Od 24 marca zostają wstrzymane niektóre transakcje przeprowadzane w oddziałach banków za pośrednictwem osoby fizycznej (obsługi pracowników bankowych).

Co obowiązuje przy wypłatach – wpłatach

1. Wypłaty gotówki w wysokości do 400 euro są dokonywane wyłącznie przy użyciu karty debetowej w bankomatach.
2. Depozyty gotówkowe w wysokości do 1000 euro są dokonywane w bankomatach przy użyciu karty debetowej.
3. Płatności rachunków osób trzecich (publiczne, za energię, wodę, telefonię, płatną telewizję, ubezpieczenia itp.) Są płacone za pośrednictwem bankowości internetowej / mobilnej lub bankomatów. Płatności gotówkowe nie będą obsługiwane w sieci oddziałów banku.
4. Rachunki (transakcje i salda) są aktualizowane za pośrednictwem bankowości internetowej / mobilnej lub bankomatów. Aktualizacje rachunków oszczędnościowych nie będą dokonywane w sieci oddziałów.

Greckie Stowarzyszenie Banków zaleca, aby obywatele używali karty debetowej i haseł swojego banku do transakcji internetowych z bankami, z którymi współpracują.

Wasza opinia