Startup z wycieczkami i aktywnościami B2B CaptainBook uruchomił nową platformę dla dostawców, aby sprzedawać swoje produkty w prostszy sposób.

CaptainBook.io to jedyna platforma skupiająca się na łączeniu dostawców wycieczek i zajęć z lokalnymi sprzedawcami (takimi jak hotele, gospodarze airbnb, małe biura podróży) w skali globalnej.

Platforma zawiera opcję rezerwacji online, która umożliwia dostawcom przyjmowanie rezerwacji i płatności bezpośrednio z ich własnej strony internetowej bez kodu.

„Przy 64 procentach rezerwacji, gdy klient znajduje się w miejscu docelowym, uważamy, że dostawcy mogą zoptymalizować poziom prowizji, koncentrując się na sprzedaży za pośrednictwem sieci lokalnej zamiast globalnych internetowych biur podróży (OTA)” – powiedział Jerome Bajou, dyrektor generalny i współ- Założyciel CaptainBook.

Tymczasem linie lotnicze, branża hotelarska i biura wynajmu samochodów masowo przeniosły się do Internetu. Jednak 80 procent wycieczek i aktywności nadal nie jest dostępnych online.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy wprowadzać innowacje i pomagać małym operatorom wypełnić lukę na rynku szacowanym na 150 miliardów dolarów rocznie”– powiedział współzałożyciel firmy i dyrektor operacyjny Luca Lattanzio.

Opierając się na greckiej wyspie Naxos, CaptainBook.io, wcześniej w 2021 r., ogłosił również uruchomienie rynku opartego na sztucznej inteligencji, aby łączyć dostawców i sprzedawców.