„Oliwa z oliwek była zawsze w naszej krwi, w mojej rodzinie” – wspomina Dimitrios Michalopoulos, grecko-australijski założyciel firmy Olive Tea.

Michalopoulos spędził życie wokół gajów oliwnych, a teraz produkuje nawet herbatę z liści oliwnych rosnących na greckim obszarze Kalamata. „W tym regionie produkuje się bardzo wysoką jakościowo oliwę z oliwek, a zatem również wysokiej jakości liście” – wyjaśnia greckiemu reporterowi.

„Mój tata miał fabrykę w Grecji, w której zawsze produkowaliśmy oliwę z oliwek. I zawsze inspirowały mnie drzewa oliwne ”– wspomina.

Michalopoulos był również motywowany wyjątkowym marzeniem, by niemal samodzielnie stworzyć biznes z herbatą z liści oliwnych. „Inspirowało mnie marzenie…, a potem zacząłem. Napisałem biznesplan oraz plan marketingowy i szukałem inwestorów. Miałem tylko nadzieję, że przyjdzie ktoś, kto uwierzy w ten pomysł, i uwierzyli kontynuuje – za tym stoją inni inwestorzy, którzy pomogli nam dotrzeć tam, gdzie jesteśmy dzisiaj na rynku światowym”. Przedsiębiorca rozpoczął prowadzenie swojej firmy Oliveleaf Tea w 2016 roku.

Na stronie internetowej firmy znajduje się opis herbaty: „Herbata z liści oliwnych jest w 100% naturalna i zawiera więcej przeciwutleniaczy i witaminy C niż zielona herbata, co czyni ją odpowiednią dla wszystkich członków rodziny. Nie dodaje się alkoholu, cukru, aromatów, konserwantów ani barwników. Ma bardzo silne właściwości przeciwutleniające, co oznacza, że jest lekko pikantna, co czyni ja wyjątkowym w smaku. Ma także imponujący złoty kolor, a nie zielony” – mówi z dumą Michalopoulos.

Jest to jedyna herbata z liści drzew oliwnych w Grecji, która otrzymała od władz certyfikat na sprzedaż. „O ile wiemy, jest to pierwsza herbata z liści oliwnych, która jest w pełni legalna i zatwierdzona przez rząd, a także w pełni przetestowana pod kątem przydatności do spożycia przez ludzi”, wyjaśnia grecki reporter Michalopoulos.

„Myślę, że nastąpi zmiana tego, czego ludzie chcą w produktach, i myślę, że ten koronawirus da nam szansę umieszczenia tego produktu w centrach odnowy biologicznej, centrach spa, hotelach, liniach lotniczych, sklepach ze zdrową żywnością i aptekach” -dodaje przedsiębiorca.

Michalopoulos informuje także, że słyszał od osób w Dubaju, Singapurze, Chinach, Wielkiej Brytanii i na Malediwach, którzy są zainteresowani jego herbatą z liści oliwnych, kolejnym wyjątkowym produktem stworzonym z gajów oliwnych w Grecji.

Zastosowanie greckiej oliwki jest zatem jeszcze nie w pełni odkryte. Oliwka, symbol Grecji, kolejny raz zadziwia i herbata z liści staje się kolejnym porządnym greckim produktem na światowym rynku.

MM