Polonorama

Grecki producent nominowany do Oscara

Nominowany do Oscara producent, Aaron Ryder powiedział podczas wywiadu z gazetą Kathimerini, że Grecja ma wszystkie potrzebne cechy, aby stać się światową destynacją kinową.

„Jestem coraz silniej przekonany, że Grecja może stać się miejscem dla kina. Mamy w planach duży projekt o wartości 100 milionów dolarów, który chciałbym tu przedstawić. Bodźce ekonomiczne w Grecji są teraz bardzo atrakcyjne, a klimat jest tu znacznie łagodniejszy niż, powiedzmy, na Węgrzech” – powiedział, odnosząc się do rabatu gotówkowego oferowanego przez Narodowe Centrum Mediów i Komunikacji Audiowizualnej.

Lokalizacja jest często kluczem do sukcesu filmu, jak w przypadku filmu „Uciekinier”, który Ryder wyprodukował w 2012 roku, ukazując widzom niesamowity talent Matthew McConaughey’a. „To naprawdę był jeden z niewielu filmów, które zrobiłem, które zostały nakręcone dokładnie tam, gdzie trzeba było je nakręcić” – powiedział. „To było w Arkansas, w pobliżu miejsca, w którym dorastał reżyser, Jeff Nichols, i idealnie pasowało do atmosfery, którą chcieliśmy przekazać w opowiadanej przez nas historii”.

Ryder jest twórcą uznanych przez krytyków hitów, takich jak „Memento”, „The Prestige” i „Arrival”.

opr. Natalia Zientek

Exit mobile version