Grecki bezdomny pies wybrał własnych opiekunów. Miało to miejsce wtedy, kiedy zaczął podążać za parą podróżującą z Wielkiej Brytanii. W filmie opublikowanym w niedzielę przez The Dodo, opowiadana jest wzruszająca historia o tym, jak pies Betty zyskał „rodzinę” i dom.

Pies, który później został nazwany Betty, po raz pierwszy spotkał parę w połowie ich podróży po Europie. Andrew Pardy i jego partnerka postanowili podróżować po kontynencie swoją furgonetką.

Wkrótce po przybyciu do Grecji, gdzie mieli spędzić kilka tygodni, pod ich furgonetką zaczął spać pies.

Grecki bezpański pies zaczął wtedy podążać wszędzie za nimi. Tym samym bawiąc się z parą na plaży i ciesząc się ich towarzystwem. Potem Betty wracała do furgonetki i spała pod nią, najwyraźniej chcąc być blisko. Para zdecydowała, że zrobią wszystko, co w ich mocy, aby pies wrócił z nimi do domu.

Najpierw sprawdzono czy nie ma ona opiekunów w Grecji. Kiedy okazało się, że Betty jest po prostu bezdomna, Party rozpoczął wizyty u weterynarza, aby przygotować ją do wyjazdu do Wielkiej Brytanii.

Betty musiała przejść szczepienia, a także proces uzyskiwania paszportu dla zwierzęcia, aby spełnić wymagania dotyczące podróży za granicę.

Pies towarzyszył nowym „rodzicom” przez resztę ich podróży po Europie, mieszkając i podróżując w ich furgonetce. Według Pardy’ego dość łatwo przystosowała się do spania w samochodzie i poza tym uwielbiała tę podróż.

Po przygarnięciu czworonoga, para postanowiła podjąć działania, aby pomóc innym greckim bezdomnym psom.

Dwa lata po adopcji właściciele Betty założyli firmę Betty’s Treat Club, która sprzedaje pudełka na smakołyki dla psów. Firma upamiętniając historię Betty wysyła karmę do greckiej organizacji charytatywnej Animal Rescue, która pomaga bezdomnym i innym źle traktowanym zwierzętom w Grecji.