Źródło: EC / Yorgos Karahalis

Greckie władze ogłosiły w tym tygodniu, że zwiększyły liczbę policji stacjonującej w portach i na lotniskach przed świętem 15 sierpnia, które wpływa na znaczy wzrost liczby podróżujących.

Orientacyjnie, 1 sierpnia ponad 96 000 pasażerów korzystało z międzynarodowego lotniska w Atenach, jako że właśnie w tym miesiącu sezon letni osiąga swój szczyt.

Po spotkaniu z greckimi siłami bezpieczeństwa i urzędnikami rządowymi minister porządku publicznego i ochrony ludności, Takis Theodorikakos nakazał, aby punkty graniczne były obsadzone dodatkowymi 1090 funkcjonariuszami policji, w dodatku do 1050 już istniejących, aby poradzić sobie z masowym ruchem podczas sezonu letniego.

„Dzięki terminowemu planowaniu operacyjnemu podwoiliśmy siły policyjne w punktach wjazdu i wyjazdu z kraju o 1090 dodatkowych funkcjonariuszy oprócz 1050 już służących” – powiedział Theodorikakos, powtarzając, że Grecja jest nie tylko bardzo atrakcyjną, ale przede wszystkim bezpieczną destynacją turystyczną.

Minister powiedział, że siły policyjne są gotowe do zarządzania rosnącą liczbą turystów oczekiwanych w tym miesiącu i wyraził swoje zadowolenie z dotychczasowego zarządzania ruchem turystycznym.

Podkreślił, że uznane międzynarodowo wyniki bezpieczeństwa Grecji są skutkiem ukierunkowanego szkolenia personelu w punktach kontroli paszportowej.

opr. Natalia Zientek