Minister ochrony ludności Takis Theodorikakos zapowiedział w niedzielę dalsze wzmocnienie środków bezpieczeństwa w prefekturze Evros. Tym samym zaangażuje do działania 250 nowych funkcjonariuszy straży granicznej oraz wdroży dalsze rozbudowywanie ogrodzenia.

Minister podkreślił wzmocnienie granic kraju poprzez przedłużenie ogrodzenia oraz determinację Grecji w obronie pokoju i stabilności, ale także w ochronie swoich granic.

Podczas swojej wizyty w Kastanies w Evros Theodorikakos powiedział m.in., że „do tej pory wykonano 37 km ogrodzenia, które wzmocniło bezpieczeństwo granic naszego kraju i bezpieczeństwo granic UE i jest warunkiem wstępnym, aby Grecy byli bezpieczni na całym terytorium”.
Dodał, że „wszyscy wiedzą, że Grecja to kraj, który broni pokoju i stabilności w trudnym geostrategicznie regionie. Jednocześnie jednak Grecja jest zdeterminowana bronić swoich granic przed jakimkolwiek wtargnięciem, i jakimkolwiek zagrożeniem.

Theodorikakos podkreślił, że „jesteśmy w pełnej gotowości, dalej wzmacniamy nasze siły w tym rejonie. W nadchodzących miesiącach grecka policja zostanie wzmocniona o 250 nowych strażników granicznych, którzy będą oferować swoje usługi.