fot. worldenergynews.gr

„Dzięki ramom promocji elektromobilności, które stworzyliśmy, Grecja znajduje się obecnie w ośmiu krajach UE, które zapewniają kompleksową sieć zachęt, zarówno bezpośrednich, jak i pośrednich, za wymianę starych, przestarzałych i zanieczyszczających pojazdów. Wynikiem tej polityki miał być spektakularny wzrost rejestracji samochodów elektrycznych w 2020 r., którego kulminacją był grudzień, kiedy wskaźnik ten osiągnął 10 proc.”– powiedziała w czwartek sekretarz generalna ds. energii i surowców mineralnych Alexandra Sdoukou w internetowym wydarzeniu „Energia elektryczna: rozwój technologiczny i perspektywy współpracy grecko-niemieckiej ”.

Jak zaznaczyła, dotychczasowe inicjatywy Ministerstwa Środowiska i Energii, których najlepszym przykładem jest akcja „PORUSZAM SIĘ ELEKTRYCZNIE”, doprowadziły do ​​około 30 proc. obniżenia kosztów zakupu pojazdów elektrycznych, czyniąc je bardziej przystępne.

„Naszą wizją jest tworzenie jednostek produkcyjnych w łańcuchu elektromobilności w kraju, rozwój przemysłu i tworzenie miejsc pracy” – powiedziała, zauważając, że istnieją już hojne zachęty finansowe do budowy linii produkcyjnych i montażu np., skuterów elektrycznych, samochodów lub ładowarek do sprzętu.