got. GTP

Niższe ceny lotów i zakwaterowania sprawiły, że Grecja i inne kraje europejskie stały się w tym roku bardziej pożądanymi miejscami docelowymi dla podróżnych z USA.

Niedawny raport CNBC wskazuje, że według strony turystycznej CheapAir.com najtańsze bilety lotnicze do Europy z USA spadły o 15,1% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Według ankiety, w tym roku bilety z amerykańskich miast do Europy mają wynieść około 908 USD w porównaniu do 1070 USD w 2021 roku.

Loty do Aten są o 16,2% tańsze w porównaniu do zeszłego roku. Z raportu wynika, że najtańszą opcją jest lot do Mediolanu, ponieważ w mieście odnotowano największy spadek cen podróży lotniczych (-20,6%). Kolejne najtańsze destynacje to Monachium (-18,8%), Frankfurt (-17,8%), Madryt (-17,6%) i Wenecja (-17,1%). Ceny podróży do Londynu i Paryża również są niższe tego lata.

Jeśli chodzi o zakwaterowanie, CNBC pisze: „Średnie stawki za nocleg w Grecji wynoszą 610 USD na Mykonos i 434 USD na Santorini, ale schodzą tak nisko jak 204 USD na Wyspach Jońskich i 162 USD na Krecie, według strony internetowej rezerwacji podróży Holidu.”
„Ateny są prawdopodobnie jeszcze tańsze. W kwietniu stolica Grecji została uznana przez portal turystyczny The Family Vacation Guide za jeden z najlepszych na świecie kierunków na rodzinne wycieczki.”

Na podstawie analizy Squaremouth od stycznia do połowy czerwca koszt wakacji w Grecji dla podróżnego z USA wynosi w tym roku średnio 7600 USD.

W porównaniu z okresem sprzed pandemii, większość hoteli w Europie Zachodniej obniżyła ceny, co więcej przewiduje się, że ceny w Europie będą w sierpniu jeszcze niższe niż przed pandemią.

Według Hotels.com Włochy i Francja (z wyjątkiem Nicei) nie podlegają tej zasadzie, ponieważ tegoroczne ceny w okresie letnim wzrosły tam średnio o 25%.

opr. Natalia Zientek