fot. pixabay

Family Vacation Guide, internetowe źródło rezerwacji rodzinnych wakacji z siedzibą w USA, umieściło Grecję w pierwszej dziesiątce swojej globalnej listy najlepszych miejsc na rodzinne wakacje w 2023 roku.

Lista, będąca częścią raportu Family Travel Trend Report 2023, została opracowana na podstawie masowych wyszukiwań w Google i postów wakacyjnych na Instagramie związanych z popularnymi miejscami docelowymi w USA i na całym świecie.

Według raportu Grecja zajęła 7. miejsce wśród najlepszych na świecie miejsc na rodzinne wakacje z ogólnym wynikiem 7,96 na 10.

Hiszpania, Turcja i Włochy znalazły się w pierwszej trójce listy, a następnie Fidżi (4. miejsce) i Portugalia (5. miejsce).

Rejsy wycieczkowe, wyjscia do miasta i wakacje na plaży należały do ​​ulubionych wyborów ankietowanych, a narty i wędrówki z plecakiem znalazły się w pierwszej piątce atrakcji o najwyższym średnim wyniku popularności.

Warto również zauważyć, że według opracowanego przez firmę indeksu wakacji rodzinnych 2022, Heraklion został wybrany jako 5. najpopularniejsze miejsce na rodzinne wakacje na świecie, z Atenami na 22. miejscu i Salonikami na 41. miejscu na tej samej liście.