Władze regionalne Attyki zobowiązały się w tym tygodniu do pokrycia kosztów parku rozrywki dla osób niepełnosprawnych (AMEA), który ma powstać na nadmorskich przedmieściach Elliniko.

Nowy park o powierzchni 9 000 m2 będzie obejmował baseny i obszary zabiegowe i będzie w stanie zaspokoić potrzeby około 500 dzieci niepełnosprawnych i osób ze stwardnieniem rozsianym.

Projekt, który ma być finansowany przez region Attica, powstanie na byłym ateńskim lotnisku Elliniko w pobliżu Glyfady i będzie można dojechać tam metrem oraz innymi środkami transportu masowego.

Gubernator regionu Attica, Giorgos Patoulis, zobowiązał się do wsparcia projektu, którego budżet szacuje się na 2 miliony euro.

„Żadna osoba niepełnosprawna nie powinna być wykluczona” – powiedział Patoulis, dodając, że park będzie otwarty i dostępny dla osób niepełnosprawnych z całej Attyki.

Badanie i projekt były inicjatywą burmistrza Elliniko-Argyroupolis, Ioannisa Konstantatosa.

„Z wyczuciem i szczególną starannością uruchomiliśmy wszystkie niezbędne działania, aby ten projekt, którego brakowało w Attyce, mógł zostać zrealizowany i dlatego go wspieramy i finansujemy” – powiedział Patoulis, gratulując Konstantatosowi jego działań i zobowiązując się do współpracować z władzami miejskimi w celu jego urzeczywistnienia.