Grecja zobowiązała się do pokrycia kosztów zakwaterowania turystom, którzy zakażą się koronawirusem podczas wakacji.

Rząd Grecji ogłosił, że pokryje koszty zakwaterowania każdego, kto uzyska pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa podczas wakacji w tym kraju.

„Zostaną zakwaterowani w hotelu, a koszty obciążą państwo greckie” – oświadczył w poniedziałek rzecznik rządu Stelios Petsas.

Petsas dodał, że Grecja płaci za zakwaterowanie osób przybywających do kraju, które muszą pozostać w kwarantannie, odkąd Grecja zamknęła swoje granice.

„Będziemy nadal to robić, z jedną różnicą. Spodziewamy się znacznie mniejszej liczby przypadków – lub, mam nadzieję, żadnej, ponieważ cykle epidemiologiczne w krajach europejskich, z których spodziewamy się, że ruch turystyczny będzie koordynowany, zmniejszają się” – kontynuował minister.

Podobny plan został ogłoszony przez Cypr w zeszłym tygodniu.

Zgodnie z nim tamtejszy rząd zobowiązał się pokryć wszystkie koszty – zakwaterowanie, leki i żywność dla pacjentów i ich rodzin.

„Naszym celem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom” – zakończył Petsas. Nie jest jasne, czy państwo greckie zapłaci również za żywność i lekarstwa.

Granice Grecji będą „otwarte” od 15 czerwca, a loty będą mogły odbywać się w Atenach i Salonikach.

MM
Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ