Grecka Narodowa Organizacja Turystyczna (GNTO) i Greckie Ministerstwo Turystyki otrzymały tytuł „Najlepszej Organizacji Turystycznej Świata” w tegorocznym plebiscycie World Travel Awards (WTA) 2020.

„Z wielką radością i dumą przyjmujemy w imieniu naszego kraju najwyższe wyróżnienie w postaci nagród WTA, nagrodę, którą nasz kraj zdobywa po raz pierwszy” – podkreślił grecki minister turystyki Charry Theocharis przyjmując nagrodę.

Co roku, od 1993, WTA przyznaje nagrody organizacjom, które wyróżniają się w branży turystycznej. W tym roku Grecja zmierzyła się z 25 innymi organizacjami zajmującymi się promocją turystyczną z całego świata.

„Nagroda WTA to wielkie wyróżnienie, które odzwierciedla pomyślne otwarcie Grecji na turystykę w czasie pandemii. Jest ona również potwierdzeniem, że nasz kraj, kierując się rozwagą i solidarnością, najefektywniej poradził sobie z covid-19, uznawanym za największe wyzwanie dla światowej turystyki od co najmniej 20 lat”- podkreślił minister.

Ze swojej strony przewodnicząca GNTO Angela Gerekou podziękowała WTA za wsparcie: „Naszym obowiązkiem jest jak najszybsze i zrównoważone przywrócenie ruchu turystycznego. Nagrodę tę dedykuję wszystkim bohaterom i bohaterkom branży turystycznej. Tym samym życzę, aby rok 2021 był początkiem lepszej przyszłości ”.

W związku z pandemią COVID-19 ceremonia wręczenia nagród była transmitowana online ze stolicy Rosji, Moskwy.

World Travel Awards

WTA powstała w 1993 roku, aby doceniać, nagradzać i celebrować doskonałość we wszystkich sektorach branży turystycznej. Dziś marka WTA jest rozpoznawana na całym świecie jako najwyższy znak jakości. Natomiast zwycięzcy wyznaczają wzorzec, do którego aspirują wszyscy inni.

Zdobycie jednego z najwyższych wyróżnień w tegorocznym konkursie – w szczególnie trudnych okolicznościach – podkreśla, że Grecja jest uniwersalnym punktem odniesienia dla branży turystycznej.

Źródło: gnto.gov.gr