Textron Aviation Inc poinformowała, że firma podpisała umowę na dostawę dwóch samolotów turbośmigłowych – Beechcraft King Air 350C w celu wspierania pogotowia lotniczego i misji medycznej w Grecji.

Samoloty będą własnością krajowego Ministerstwa Zdrowia, a greckie Siły Powietrzne będą nadzorować konserwację i operacje w ramach pomocy w przypadku klęsk i katastrof, ratownictwa medycznego, transportu między szpitalami i repatriacji do służby zdrowia na kontynencie.

„Samoloty King Air 350 łączą sprawdzoną wydajność z innowacyjną technologią kokpitu i łatwo dostępną kabiną, co czyni go idealną platformą dla Ministerstwa Zdrowia Grecji” – oświadczył Bob Gibbs, wiceprezes ds. sprzedaży specjalnej dla Textron Aviation. „Dzięki imponującym możliwościom turbośmigłowym i specjalnie zaprojektowanemu wnętrzu medycznemu Ministerstwo Zdrowia i jego partnerzy operacyjni będą w stanie pełnić trwałą misję w całej Grecji” – dodał.

Samoloty King Air 350C 350C będą wyposażone w drzwi ładunkowe i podwójny system noszy Spectrum Aeromed, który umożliwia transport pacjentów bariatrycznych i inkubatorów podnoszonych przez urządzenia ładujące zasilane elektrycznie. Dodatkowo sprzęt medyczny, pokładowy tlen z górnym oświetleniem i mocowaniami do sprzętu, chowane stoły i regulowane siedzenia zapewniają wygodne środowisko pracy dla personelu medycznego.

mm

ekabnews.gr