Grecki rząd ogłosił, że zaoferuje kartę na kwotę 150 euro młodym osobom w wieku 18-25 lat, aby zachęcić ich do przyjęcia przynajmniej jednej dawki szczepionki przeciwko Covid-19.

Karta, nazwana przez premiera Kyriakosa Mitsotakisa „przepustką wolności”, pokryje koszty podróży i rozrywki, takie jak bilety lotnicze i promowe, rezerwacje hoteli, wizyty w teatrach i kinach, muzeach i stanowiskach archeologicznych.

„To dług wobec naszej młodzieży, dar wdzięczności, zwłaszcza przed latem. „Dziękuję” za ich cierpliwość i wytrwałość ”– powiedział.

Jednocześnie jednak jest to również zachęta do szczepienia zwłaszcza młodych ludzi.

Mitsotakis powiedział, że jest to szczególnie prawdziwe, ponieważ kraje stoją w obliczu bardziej zakaźnego wariantu delta koronawirusa, który atakuje przede wszystkim tych, którzy nie zostali zaszczepieni, „ale zagraża wszystkim”.

Ci, którzy skorzystają z oferty, będą mogli złożyć wniosek o kartę za pośrednictwem rządowej platformy internetowej gov.gr, dzień po otrzymaniu pierwszej dawki, powiedział podczas prezentacji minister polityki cyfrowej Kyriakos Pierrakakis.

Karta będzie dostępna do końca lipca.

W prezentacji wzięli również udział minister kultury Lina Mendoni i minister turystyki Haris Theocharis.