Źródło zdjęcia: mononews.gr

Zbiorowe wyniki w wyszukiwarce Google pozwoliły określić pięć najpopularniejszych krajów w Europie, do których turyści wybierają się w celu odpoczynku na plaży.

1. Grecja – 5,4 tys. wyszukiwań w Google miesięcznie | 142k+ hashtagów IG
Grecja jest w tym roku najpopularniejszym krajem europejskim dla turystów poszukujących odpoczynku na plaży.

Przy tak wielu wyspach do wyboru, niezależnie od tego, czy wybór padnie na Kretę, Naxos czy Mykonos, w Grecji z pewnością natrafić można na oszałamiającą ofertę plaż z krystalicznie czystą wodą.

2. Włochy – 5,4 tys. wyszukiwań w Google miesięcznie | 71 tys.+ hashtagów IG
Włochy to wymarzone miejsce zarówno dla smakoszy, jak i miłośników plaży! Można tu zrelaksować się nad oszałamiająco błękitną wodą nad wybrzeżem Amalfi, a na przekąskę zjeść tradycyjną pizzę i makaron. Włochy to także kraj, w którym znajdują się jedne z największych zabytków światowego dziedzictwa kulturowego.

3. Portugalia – 3,6 tys. wyszukiwań w Google miesięcznie | 61 tys.+ hashtagów IG
Na trzecim miejscu znalazła się tętniąca życiem Portugalia. Poszukując relaksującego dnia na plaży, można udać się do Prai do Portinho da Arrábida, gdzie przez cały dzień można pływać i wygrzewać się w słońcu.

Kraj oferuje ponad 948 km wybrzeża wzdłuż Atlantyku, a zatem naprawdę wiele destynacji do wyboru. Portugalia słynie również z surfowania, którego warto spróbować na jednej z najsłynniejszych plaż, Praia do Norte.

4. Francja – 3,6 tys. wyszukiwań w Google miesięcznie | 42k+ IG hashtagów
Francja jest tego lata miejscem, którego nie warto pomijać. Znana ze spokojnych i luksusowych miasteczek niedaleko plaży, błękitnej wody nad Lazurowym Wybrzeżem, uroczych wydm i naturalnego blask krajobrazów Côte d’Argent, kraj ten ma naprawdę wiele do zaoferowania.

5. Irlandia880 wyszukiwań w Google miesięcznie | 42k+ IG hashtagów
Irlandia słynie z ponad 3000 km linii brzegowej i ponad 100 plaż. Można tu spróbować surfingu w Bundoran lub odprężyć się i zrelaksować na plaży Glanleam, jednej z cieplejszych plaż w kraju.

opr. Natalia Zientek