Grecja będzie otwarta i gotowa na przyjęcie podróżnych wcześniej niż kiedykolwiek w tym roku, spodziewając się pierwszych gości już w marcu, powiedział minister turystyki Vassilis Kikilias.

W wywiadzie dla Action24 Kikilias oświadczył, że Grecja ciężko pracuje nad przedłużeniem sezonu turystycznego w 2022 r. poza tradycyjne miesiące letnie, aż do grudnia.

„Zwróciłem się do wszystkich, do władz regionalnych i miejskich, hotelarzy, biznesmenów, handlowców, aby byli gotowi do marca, ponieważ ludzie przyjadą do Grecji wcześniej tego roku i wyjadą późno” – powiedział, dodając, że wydłużenie sezonu turystycznego było „podwojeniem zakładu”.

„Poczynione inwestycje i modernizacja obiektów noclegowych przyciągną lepszej jakości podróżnych o każdej porze roku” – oświadczył.

Kikilias odniósł się do bieżących wysiłków ministerstwa i działań mających na celu utrzymanie turystów przez cały rok, w tym planów powitania Francuzów podczas ośmiotygodniowej przerwy szkolnej oraz izraelskich podróżników we wrześniu.

Powiedział, że plan ministerstwa skupia się również na rozwoju turystyki uzdrowiskowej, spa i medycznej, która napędza dochody z turystyki w wielu krajach Europy Północnej.

Kikilias dodał, że Grecja wzmacnia również więzi z krajami arabskimi, starając się przyciągnąć turystów mających większe wydatki, a także z rywalizującą Turcją, gdzie popyt na greckie destynacje jest wysoki. Powiedział, że w tym kierunku Grecja zezwoli na jednodniowe wycieczki statkiem z Turcji do Mityleny, Chios, Samos, Kos i Rodos.

Na koniec Kikilias wyraził przekonanie, że 2022 będzie dobrym rokiem. „Już od pierwszych dni 2022 r. liczba rezerwacji hotelowych gwałtownie wzrosła” – oznajmił, dodając, że wzrasta również popyt na połączenia lotnicze.