fot. Lotnisko Chopina

Grecja jest niewątpliwie jedną z najbardziej pożądanych destynacji przez turystów z Polski. Bo wielomiesięcznych ograniczeniach spowodowanych sytuacją epidemiologiczną na świecie wreszcie odwiedzenie Grecji będzie możliwe. Aby optymalizować podróże Polaków do Grecji i opracować najbardziej korzystne protokoły podróży do Polski w dniu dzisiejszym udał się grecki Minister Turystyki.

Sposoby zwiększenia ruchu turystycznego z Polski do Grecji będą zatem omawiać : grecki minister turystyki – Harry Theoharis oraz polski wiceminister gospodarki i rozwoju, odpowiedzialny za kwestie turystyczne, Andrzej Gut-Mostowy.

Będąc w Polsce, Theoharis spotka się także z najważniejszymi mediami w Polsce oraz z przedstawicielami czołowych organizacji turystycznych, m.in. Beniaminem Vafidisem, Dyrektorem Marketingu i MICE Mouzenidis; Pawłem Niewiadomskim – Prezesem Polskiej Izby Turystyki i Europejskiego Stowarzyszenia Biur Podróży i Organizatorów Turystyki (ECTAA); Marcinem Dymnickim, CEO TUI Poland; Adamem Banczerowskim, Dyrektorem ds. Rozwoju Biznesu w Itaka; Maciejem Nykiel, Prezes Nekera; Wojciechem Skoczyńskim – prezesem Grecos Holidays i Michałem Fijotem, dyrektorem handlowym LOT Airlines.

Według danych Ministerstwa Turystyki, Polska jest piątym greckim rynkiem turystycznym, ponieważ każdego roku odwiedza ją ponad milion polskich turystów.

Przypomina się, że Grecja oficjalnie otwiera się dla turystów 14 maja bez wymogu kwarantanny dla zaszczepionych podróżnych lub osób z negatywnym wynikiem testu PCR.