apergia4

Nowy tydzień rozpoczyna się kolejną falą strajków w Grecji.

W poniedziałek, 17 października pracownicy w wielu branżach protestują przeciwko rezerwie pracowniczej, zniżce płac i zniesienia zasiłków w sektorze państwowym.

Z powodu 48-godzinnego ogólnokrajowego strajku, który podjęła Grecka Federacja Marynarzy (Pno) przez dwa dni, żaden statek nie odpłynie z portów w całej Grecji. Strajk rozpocznie się o godzinie 06:00 w poniedziałek rano, 17 października 2011 r. i potrwa do godziny 06:00 w środę, 19 października 2011.

Na wtorek, 18 i środę, 19 października dwie największe federacje związków zawodowych w Grecji, ADEDY (sektor państwowy) i GSEE (sektor prywatny) zapowiedziały 48 godzinny strajk generalny.

Natomiast 19 października o godz. 11:00 przy Pedion Areos i 20 października o godz. 11:00 na placu Sintagma odbędą się wiece manifestacyjne.

proastiakoTransport

Bez kolejki podmiejskie (proastiako) i pociągów pozostanie Grecja od wtorku do czwartku (18-20) z powodu trzydniowego strajku kierowców TRAINOSE i pracowników kolejki podmiejskiej.

W środę i czwartek (19-20) z powodu dwudniowego strajku generalnego pociągi metra będą dojeżdżać tylko do stacji „Doukissis Plakentias”. Wstrzymane będą trasy do portu lotniczego „Eleftherios Venizelos”.

Również w środę i czwartek (19-20) protestują kontrolerzy ruchu lotniczego, co spowoduje problemy w lotach.

Na środę, 19 października strajk zapowiedzieli taksówkarze

Oczekiwane są decyzje w sprawie podjęcia protestów przez inne środki transportu publicznego.