Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, obchodzonego 4 października, Wydział ds. Dobrostanu Zwierząt Gminy Ateny uruchomił stronę internetową poświęconą bezdomnym kotom i psom w mieście, aby podnieść świadomość społeczną.

Poprzez nową stronę internetową – www.animalscityofathens.gr – użytkownicy mogą znaleźć informacje o wysiłkach gminy na rzecz ochrony bezpańskich zwierząt i zapewnienia im domu; adoptować zarejestrowane koty i psy; i zgłaszać przypadki nadużyć.

Mieszkańcy gminy mogą również zarejestrować zwierzę, które znaleźli na ulicy; otrzymywać informacje o obowiązkach właścicieli zwierząt domowych i gminy wobec zwierząt; i zasięgnąć porady, jeśli chcą adoptować przyjaciela na całe życie.

„Ochrona i dobrostan zwierząt stały się częścią naszej codziennej pracy… To było i pozostaje naszym celem. Cieszę się, ponieważ nasz oddany wydział i setki wrażliwych obywateli wspierają nasze wysiłki, aby uczynić nasze miasto bardziej ludzkim”– powiedział burmistrz Aten Kostas Bakoyannis.

Wraz z nową stroną internetową zostały otworzone również konta w mediach społecznościowych na Facebooku (animalscityofathens) i Instagramie (animals_cityofathens).

W ciągu ostatniego roku gmina Ateny zaoferowała leczenie łącznie 460 psom i 645 kotom, a także pomogła w adopcji 201 psów i 34 kotów.

Miasto Ateny uruchomiło również nowy program umożliwiający bezpłatne umieszczanie mikroczipów dla kotów i psów, których właściciele należą do grup szczególnie wrażliwych. W ramach programu łącznie 157 psów i 49 kotów uzyskało mikroczip.

Gmina planuje utworzenie parków dla psów, tymczasowego schroniska dla bezdomnych zwierząt oraz pierwszej miejskiej przychodni weterynaryjnej.

Źródło: cityofathens.gr