Biuro Informacji Gospodarczej PEGAZ zaprasza na Forum Gospodarcze Polonii Świata, które odbędzie się w dn. 26-27 sierpnia w Tarnowie.

Tegoroczne Forum poświęcone będzie integracji polskich i zagranicznych organizacji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorców prowadzących swoją działalność pod każdą szerokością geograficzną.

Zapowiedziano inaugurację Programu „GoPolonia”, który jest zwieńczeniem postulatów głoszonych w trakcie poprzednich edycji Forum. Tworzenie sieci ośrodków doradztwa i promocji przy izbach gospodarczych, wspólna platforma komunikacyjno- informacyjna, globalny kalendarz wydarzeń biznesowych, polonijny dom mediowy, system e-B2B, czy wirtualne targi i branżowa wyszukiwarka ofert, to część zapowiadanych narzędzi wsparcia i propozycji integrującej środowiska. Sieć współpracujących ze sobą organizacji działających na wszystkich kontynentach tworzy system o zasięgu globalnym.

Projekt realizowany jest przy współpracy ze Stowarzyszeniem Economic Union of Poles in the World. Stwarza on dodatkowe źródło dochodów dla organizacji polonijnych, wzmacnia ofertę oraz umożliwia dostęp do potencjalnych nowych członków. Przynależność do programu, po spełnieniu warunków prawnych i merytorycznych jest bezpłatna. Platforma „GoPolonia” umożliwia jego użytkownikom dostęp do nowych rynków, kooperantów i inwestorów. Przyciąga partnerów i kapitał.

Na Forum dużo miejsca poświęcimy również branży turystycznej, która nie tylko przynosi korzyści finansowe wynikające z obsługi turystów, ale również pożytek i wkład w wizerunkową promocję naszego kraju w obszarze gospodarczym. Dyskutować będziemy o rozwoju, trendach i potencjale branży turystycznej w globalnej gospodarce w okresie zmian geopolitycznych i w czasach zagrożenia terroryzmem. Oceniać będziemy szansę Polski w segmencie „health and beauty” (uzdrowiska, sanatoria, medical SPA, kliniki…), „culinary tourism” (dziedzictwo kulinarne, agroturystyka, festiwale smaków…) oraz „business travel” (targi, kongresy, konferencje, b2b, misje gospodarcze). W trakcie Gali Biznesu celebrować będziemy obchody 60-lecia Society of Polish American Travel Agents.

70% polskiego eksportu MŚP to efekt kontaktu z Polakami zamieszkałymi poza granicami RP. Wielu Polaków osiągnęło sukces za granicą, którym chcą się teraz dzielić. Pragniemy wykorzystać wzajemny potencjał, wiedzę i kontakty. Polscy przedsiębiorcy są otwarci, oferują atrakcyjne produkty, wysokiej jakości usługi oraz środki na wspólne inwestycje. Celem Forum i projektu „GoPolonia” jest łączenie tych wartości i potencjału ekonomiczno-intelektualnego.

Polscy uczestnicy Forum oczekują na Państwa wizytę i bezpośrednie spotkania. Organizatorzy oferują wyjątkowe warunki udziału, sprzyjającą rozmowom atmosferę oraz przyjazną biznesowi infrastrukturę (strefa „B2B & Networking”).

Więcej informacji o Forum jest na stronie www.Polonia4um.com

Wasza opinia