wy_sol0

W dniu 27.04.2012 odbyła się inauguracja wystawy pt « Fenomen Solidarności» w Atenach, zorganizowana przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Zespół Szkół im. Z. Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach.

Głównym tematem wystawy, jak sam tytuł wskazuje była «SOLIDARNOŚĆ», ogólnopolski związek zawodowy powstały w 1980 roku dla obrony praw pracowniczych oraz do 1989 roku jeden z głównych ośrodków masowego ruchu oporu przeciw rządom Polski Ludowej. Zebrani goście mogli choć na chwilę przenieść się do lat 80, XX wieku. Przy pomocy pokazu slajdów bogatych o rzadko spotykane archiwum fotograficzne, prezentacji Pani Kamili Sachnowskiej (pracownika IPN) oraz wystawy zdjęć opisanych intrygującymi ciekawostkami, zaproszeni cofnęli się o 30 lat wstecz do czasów PRL-u.

Swoją obecnością zaszczycili wystawę przedstawiciele Ambasady RP w Atenach, Parafii Serca Chrystusa Zbawiciela w Atenach oraz Mediów Polonijnych.

Wystawę otworzył swoim wystąpieniem Ambasador RP – Maciej Krych. Przedstawiciele Polonii greckiej mieli okazję po raz pierwszy witać nowego Ambasadora wraz z małżonką, Panią Renatą Krych.

Wystawa pozostanie otwarta dla publiczności od 28 kwietnia do 1 maja 2012r. do godz. 14:00 w salach Centrum Kultury Katolickiej (K.E.O.) w Atenach (obok kościoła katolickiego) ul. Μ. Voda 28, Ateny.

Zapraszamy do zwiedzania!

wy_sol_8 wy_sol_4

 

wy_sol_6 wy_sol_5 wy_sol_7

 

wy_sol_3 wy_sol_1 wy_sol_2

Tekst i foto. Katerina Grzybek