Świętuj z nami Europejski Dzień Języków 2023 w Bibliotece Dziecięcej w Ogrodzie Narodowym w Atenach, w sobotę 23 września 2023, w godzinach 10.00 – 15.00.

Już 11 rok z rzędu instytuty kultury i ambasady 12 krajów europejskich – członkowie sieci Narodowych Instytutów Kultury Unii Europejskiej EUNIC w Atenach, we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Atenach, Grecją Fundacją Stypendiów Państwowych (IKY), Ateńską Siecią Kultury oraz z Siecią na Rzecz Praw Dziecka oferują młodszym i starszym Ateńczykom możliwość podróżowania za pomocą języka jako środka transportu, z jednego kraju europejskiego do drugiego i poznawania ekscytującego świata języków i dialektów. Program wydarzenia przeznaczony jest dla całej rodziny.

Tematem przewodnim tegorocznej imprezy są „Prawa dziecka” i podkreślenie roli języka i kultury jako środków kultywowania i promowania pozytywnych postaw współpracy, szacunku, uczestnictwa w wielokulturowości, jako ważnych czynników wspierających rozwój i życie codzienne dzieci, a także komunikację między krajami i narodami. Goście będą mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach edukacyjnych dla dzieci, porozmawiania z organizatorami i otrzymania pamiątek.

Więcej informacji nt. wydarzenia można znaleźć na koncie wydarzenia na Facebook.

Obchody Europejskiego Dnia Języków zostały ustanowione w 2001 roku, a ich celem jest wspieranie i podkreślanie różnorodności językowej Europy oraz rozwój umiejętności językowych. Celem jest pełne i demokratyczne uczestnictwo obywateli w zachowaniu wielokulturowej specyfiki naszego kontynentu.

Organizatorzy:

British Council, Goethe-Institut Athen, Ambasada Austrii w Atenach, ÖSD-Institut Griechenland, Ambasada Szwecji, Instytut Szwedzki w Atenach, Stowarzyszenie Języka Szwedzkiego, Ambasada RP w Atenach, Ambasada Republiki Czeskiej w Atenach, Ośrodek Czeski w Atenach, Stowarzyszenie Czeskie w Grecji, Ambasada Norwegii w Grecji, Instytut Włoski w Atenach – Biuro Edukacyjne Ambasady Włoch w Atenach, House of Cyprus, Instytut Cervantesa, Ambasada Gruzji, Grecka Fundacja Kultury, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Grecji – Generalna Dyrekcja Tłumaczeń Komisji Europejskiej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Grecka Fundacja Stypendiów Państwowych, Atermon i Athens Culture Net Urzędu Miejskiego w Atenach, Sieć na Rzecz Praw Dziecka.

Koordynatorzy wydarzenia: British Council i Goethe-Institut Athen