Świętuj z nami Europejski Dzień Języków 2021 w Ateńskim Ogrodzie Narodowym! W sobotę, 25 września 2021, w godzinach 10.00 – 16.00, w Ogrodzie Narodowym w Atenach, wokół Biblioteki Dziecięcej.

Instytucje kulturalne i Ambasady z 14 krajów członków sieci EUNIC Ateny we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Atenach, Fundacją Stypendiów Państwowych (IKY), Athens Culture Net Urzędu Miasta Ateny i innymi instytucjami partnerskimi już po raz 9 zapraszają do wspólnego świętowania językowego bogactwa Europy.

Tematem przewodnim tegorocznego Europejskiego Dnia Języków będzie ekorozwój i środowisko. Goście będą mieli okazję obejrzeć program wielojęzycznych narracji ustnych tradycji krajów europejskich, uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych dla dzieci a także porozmawiać z przedstawicielami instytucji kulturalnych i ambasad.

Aby obejrzeć bajki lub wziąć udział w warsztatach dla dzieci, zgłoś swój udział na stronie https://www.eventbrite.com/e/2021-tickets-169937300039

Aby wziąć udział w empirycznym szkoleniu „Pyłek Pyłek dookoła” dla rodziców i dzieci realizowanym przez zespół The Bee Camp w celu podkreślenia znaczenia pszczół dla planety, zarejestruj się pod adresem swedinst@sia.gr lub christina.sordina@mfa.no

Obchody Europejskiego Dnia Języków zostały ustanowione w 2001 r. w celu wspierania i promowania różnorodności językowej Europy, a także rozwoju umiejętności językowych, dla pełnego i demokratycznego udziału jej obywateli w zachowaniu wielokulturowej tożsamości.

Europejski Dzień Języków odbywa się w ramach Festiwalu Ogrodów Ateńskich sieci EUNIC w Atenach we współpracy z Athens Culture Net UM Aten.

Uwaga!!! Żeby wziąć udział w wydarzeniach należy się zarejestrować.

W programie czytania bajek odczytana zostanie bajka „Złota Kaczka” w jęz. gruziński, polski, czeski, grecki w godz. 10:40 -11:10 , 12:40-13:10

Źródło: Ambasada RP w Atenach