Świętuj z nami w sobotę, 26 września 2020, w godz. 15:00 – 21:00. Wiele języków – Jedno święto! W ramach „2. Tygodnia Europejskich Kultur” sieci EUNIC w Atenach, we współpracy z Athens Culture Net Urzędu Miasta Aten i z Delegaturą Komisji Europejskiej w Grecji zapraszamy do udziału w grze internetowej.

Zagraj w poszukiwanie skarbu on-line, poznaj fascynujący świat języków i dialektów, odbywając wirtualną podróż przez kraje europejskie i wygraj nagrody!

Przygotowana przez EUNIC Athens gra internetowa będzie aktywna 26 września, od 15:00 do 21:00. W tym czasie gracze muszą rozwiązać przygotowane zagadki na które odpowiedzi będą „ukryte” na stronach internetowych członków EUNIC uczestniczących w tegorocznych obchodach Europejskiego Dnia Języków. Zagadki pozwolą Ci poznać język i kulturę krajów europejskich.

Gracze, którym uda się rozwiązać zagadki wezmą udział w loterii z wieloma nagrodami oferowanymi przez członków EUNIC w Grecji. Losowanie odbędzie się natychmiast po zakończeniu gry, a nazwiska zwycięzców zostaną opublikowane na tej samej stronie internetowej, jak również na stronach internetowych członków sieci EUNIC uczestniczących w wydarzeniu.

Obchody Europejskiego Dnia Języków zostały ustanowione w 2001 roku w celu wsparcia i promocji różnorodności językowej w Europie oraz rozwoju umiejętności językowych dla pełnego i demokratycznego udziału jej obywateli w zachowaniu wielokulturowej tożsamości.

W Grecji Europejski Dzień Języków jest organizowany i obchodzony już ósmy rok z rzędu przez instytucje edukacyjno-kulturalne i ambasady krajów europejskich – członków EUNIC Athens we współpracy z Delegaturą Komisji Europejskiej w Grecji.

Więcej informacji:

https://www.athensculturenet.com/el

https://www.facebook.com/events/1070356750050465/