Nowa praktyka realizowania programu nauczania przez Greckie  Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Telewizją.

Strona internetowa telewizji edukacyjnej www.edutv.gr daje możliwość uczniom, (którzy z powodu nowej grypy zmuszeni są do pozostania w domu) do udziału w dwu tygodniowych szkoleniach, zgodnie ze szczegółowym szkolnym programem nauczania, tak, aby nie pozostali do tyłu z programem.

Projekt ten został zatwierdzony przez „Instytut Pedagogiczny”.

Anny i Mikołaj są bohaterami kursów oferowanych przez telewizje edukacyjną dla uczniów nauczania podstawowego.

Wchodząc na stronę www.edutv.gr uczniowie mogą uczestniczyć w dwu tygodniowym szkoleniu, którego czas trwa po 3 godziny dziennie na wszystkich szczeblach edukacji tj.: nauczania podstawowego, gimnazjalnego i licealnego.

Programy prezentują tematy o różnych materiałach edukacyjnych związanych z „szczegółowym programem nauczania”, które uczniowie monitorują w razie obowiązkowego pozostania w domu z powodu choroby, do czasu wyzdrowienia.

Nauka odbywa się przyjemnie ze zrozumieniem i empiryczny sposób. Według dyrektora telewizyjnej edukacji Sissy Ghika, w pierwszych czterech godzinach programu odwiedziło witrynę 240.000 użytkowników.

Ministerstwo Edukacji Narodowej poprzez telewizje edukacyjną ma na celu wzbogacenie wiedzy uczniów i pogłębienie jej ze znanych materiałów w swoich szkołach.