polskaszkola

Uprzejmie informujemy o możliwości uczestnictwa w programie edukacji on-line Otwarta Szkoła.

W ramach tego programu wkrótce (około 6 grudnia br.) ruszają Koła Przedmiotowe organizowane dla dzieci i młodzieży polskiej przebywających za granicą. Rekrutacja do tego programu trwa do 29 listopada br. – będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie formy promocji tej inicjatywy.

Nasze Koła będą nie tylko rozwijały zainteresowania danymi dziedzinami wiedzy, ale również integrowały polskie dzieci i młodzież z całego świata, pozwalały na żywy kontakt z językiem polskim, budziły kreatywność i zapewniały pożyteczną rozrywkę edukacyjną.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą na platformie „Polska Szkoła” w czasie rzeczywistym – zapewniamy żywą interakcję z nauczycielem i pomiędzy uczestnikami z różnych stron świata!

Od grudnia rozpoczynamy zajęcia on-line w Sekcjach dla uczniów najmłodszych (7-8-9 lat), Sekcji Literackiej, Sekcji Dziennikarskiej i Sekcji Teatralnej – w ramach Koła Języka Polskiego, oraz Sekcjach Koła Historii Polski.

Aby zgłosić się do uczestnictwa w zajęciach trzeba przesłać wypełnioną deklarację uczestnictwa (w załączeniu lub można ją znaleźć na stronie www.polskaszkola.edu.pl, w zakładce Koła Przedmiotowe) na adres krystyna.cwiertniewska@polskaszkola.edu.pl

edit  Deklaracja – koła przedmiotowe  

Wystarczy odrobina zapału oraz komputer z dobrym Internetem ! Zapraszamy!

videos Relacja telewizyjna na temat programu Otwarta Szkoła –  portal TV Polonia (rozpoczyna się w 17 minucie i 35 sekundzie tego nagrania).