Polonorama

Dziesięć greckich wysp dla tych, którzy potrzebują spokojnych wakacji

fot. Shutterstock

Brytyjska gazeta „The Times” opublikowała listę dziesięciu najlepszych greckich wysp na spokojne, relaksujące wakacje z dala od tłumów.

Wyspa Andros na pierwszym miejscu w rankingu jako najbardziej wyjątkowa.

To miejsce jest cenione za swoje krajobrazy, ścieżki idealne do pieszych wędrówek i gościnnych mieszkańców.

Lista obejmuje również Folegandros ze względu na tamtejsze zachody słońca, wyspę Nisyros z wulkanicznymi widokami, Syros i jej bodate życie kulturalne oraz Meganisi ze względu na spokojną, luźną atmosferę. W rankingu „The Times” wymienia również Alonissos z dziką przyrodą, krajobrazy na wyspie Milos, Agistri ze względu na wycieczki, Kythira i jej idylliczne środowisko oraz Patmos wraz ze specyficzna duchową mistyką i pięknymi plażami.

„Rozpoczęliśmy stały i zorganizowany wysiłek na rzecz otwartości, ponieważ Andros oferuje wszystko, czego pragną zarówno greccy, jak i zagraniczni podróżnicy w erze post-pandemicznej, takie jak aktywności na łonie natury, odległe i zorganizowane plaże, a przede wszystkim autentyczna gościnność. Po zadowalającym sezonie, ruch turystyczny trwa również we wrześniu” – powiedział Nikos Moustakas, zastępca burmistrza Andros ds. turystyki.

opr. Zofia Dalke

Exit mobile version