patron szkoly

Dnia 3 marca 2013 r. nasza szkoła obchodziła dziesiątą rocznicę nadania jej zaszczytnego imienia Zygmunta Mineyki.

Z tej okazji bawiliśmy się pod hasłem ,,Imieniny Szkoły”. Pani Elżbieta Puła zorganizowała turniej dla klas I – V SP, w którym uczniowie mogli popisać się zarówno sprawnością fizyczną jak i wiedzą. W programie przewidzianych było wiele ciekawych zawodów sportowych i zmagań na polu intelektualnym. Impreza miała charakter zabawy, bez przyznawania punktacji i miejsc. Uczestnicy konkursów nagrodzeni zostali słodyczami.

Następnie o godzinie 11.00 wszyscy zebraliśmy się na szkolnym placu, by uczestniczyć części oficjalnej obchodów Dnia Patrona Szkoły. Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego, uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie teatralne poświęcone życiu i działalności Zygmunta Mineyki. Część artystyczna, przygotowana przez uczniów klas VI a i VI b pod kierunkiem p. Olimpii Repińskiej i p. Anny Szydłowskiej, miała na celu przybliżenie wszystkim zgromadzonym postaci Patrona naszej szkoły. Niezwykłe zaangażowanie dzieci w odgrywane role oraz dbałość o szczegóły scenografii sprawiły, że widzowie oglądali przedstawienie z wielkim zainteresowaniem.

patron1 patron7 patron5

Postać Zygmunta Mineyki inspiruje do dziś, ponieważ dzieci z klas IV i V, pod wpływem jego życiorysu napisały i zaprezentowały na szkolnym placu wiesze, składając tym samym hołd naszemu Patronowi. Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Ambasadę RP w Atenach.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się też gazetka ścienna, przygotowana przez panią Grażynę Adamidu, na której można było zobaczyć jak świętowaliśmy dzień nadania imienia szkole w 2003 roku.

patron6 patron3 patron4

Obchody tak ważnej dla naszej szkoły rocznicy odbyły się również z udziałem uczniów realizujących uzupełniający plan nauczania. Tym razem uroczystość poświęconą pamięci Zygmunta Mineyki przygotowały klasy IV b i V b pod opieką pani Agaty Trybus. Program imprezy oparty był na bardzo oryginalnym pomyśle przeprowadzenia wywiadu z Zygmuntem Mineyko i jego żoną Prozerpiną. W rolę historycznych postaci wcielili się uczniowie, pięknie prezentując się w strojach z epoki. Taka forma uroczystości miała na celu zapoznanie wszystkich zebranych z osiągnięciami Patrona naszej szkoły.
W ramach obchodów dziesiątej rocznicy nadania naszej szkole imienia Zygmunta Mineyki, odbyły się również różne konkursy związane z postacią tego wielkiego Polaka: uczniowie klas młodszych rysowali portrety naszego Patrona, pisali wiesze poświęcone jego osobie, a starsi wychowankowie naszej szkoły mogli popisać się wiedzą na temat jego życia i działalności. Zwycięzcy konkursów zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Ambasadę RP w Atenach oraz Rady Rodziców. Nagrody wręczyła Pani Dyrektor Marzanna Geisler, życząc by doskonała znajomość osiągnięć patrona szkoły była inspiracją dla wielu sukcesów, wszechstronnego rozwoju zdolności i zainteresowań dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Więcej informacji: www.atenyzs.pl